Poznání těla

Nohy v nebi jsou symbolikou nové cesty. Jdeme společně. Jsem Váš přítel.

Bradavice

Způsobuje je virus. Ve většině případů je neškodná, i když mohou způsobovat v krajních případech i bolest, pokud jsou na místech plosky a prstů, které nesou tíhu těla. Pleteme si je často s kuřím okem. Většina z mnoha druhů však vypadá stejně, jako několik černých teček. Cítíš se napaden, bránit se neumíš a vyjadřuješ zášť či nenávist. Užíráš se odporem. Zlá slova a myšlenky v sobě máš. Co na sobě také nesnášíš? Co to do mne vjelo?

Kuří oka

Zrohovatělé povrchové vrstvy pokožky, které stejně jako mozol vzniknou tlakem a třením na nohu. Jsou dobře vidět, abychom si uvědomili, kde jsou a v jejich středu je bolavé místo obklopené původním nažloutlým mozolem z mrtvé kůže. Žlutá barva symbolizuje frustraci a pocit nespokojenosti. A červená tečka uprostřed, toť kuří oko, a to odráží hněv. Vždy jde o zatvrzelost, a tím, že bolí, hlásí se o slovo. Chce to řešení. Teď a hned. Jinak dál půjdeš každým krokem v bolesti, jež si způsobuješ sám.

Mozoly

Mozol nebo tzv. tukový polštář je ochrana. Tělo si jej udělá jako ochranu před přebytečným tlakem na kost. Proto ho většinou máme na patách, pod prsty, a nebo u palce. Polštář, aby tělo necítilo bolest. A teď i jinak. Ochrana před něčím, co nechci řešit. V každé oblasti je to otázkou něčeho jiného. Jen pro názornost je pata naše fyzické tělo. A tím symbolizuje i náš vztah k rodině, větší skupině i třeba v zaměstnání, který nás brzdí pro posun vpřed.

Kladívkové prsty

Když se napnou vazy a šlachy v noze, stáhnou se prsty v prostředním kloubu. To způsobí, že se klouby prstů ohnou směrem dolů. Kladívkový ohyb se může vyskytnout u všech prstů s výjimkou palce. Ideje a myšlenky tvé, ubity jsou jinými. Nebo sobě ubíráš ? Máš strach si jít za svým, anebo jiné tím obtěžovat nechceš? Tvé přání, sny a myšlenky zavíráš do malých bot..Tvého malého světa. Proto té tlačí. Neztrácej energii tím, že druhým říci musíš, co si myslíš a o čem sníš. Jejich požehnání nepotřebuješ. To si dáváš sám! Neexistuje nic jako omyl. Vše je tvá cesta. Otevři okno svým přáním a myšlenkám. Dej si prostor.

Nehty

Nehet je ochranou prstů. Jakákoliv deformace, ztvrdnutí či abnormalita nehtů by měla být vnímána jako ochrana svých myšlenek, přání, snů, idejí a postojů. Pokud se nehet rozštěpí, může jít o známku rozpolcení v názorech. Lámavé nehty, jsou odcizeni od svých myšlenek. Bílé tečky na nehtu jsou zdravotní problémy těla samotného. Pokud o něj přijdeš úplně, tak se nevidíš v zrcadle už vůbec. Jsi bezbranný a zraněný či zranitelným jsi se stal. A tlustým nehtem ochranu si buduješ. Pokud krátké je střiháš, svých zbraní se vzdáváš. Tvůj vnitřní bojovník zbraně složil a svůj ochranný štít odložil. Před čím se chrániti musíš? Proč sebe celistvým znovu nevidíš? Netvor zdi. Osvoboď se a za své sny bojovat s láskou se uč.

Zarostlé nehty

Nehet zaroste, pokud kůže po straně nehtů, v nehtovém valu nemá dost místa. Ohne se a vroste do kůže. Příčin je spousta. Stane se, že kvůli vlhkému prostředí a horku v oblasti se vyvine bakteriální infekce, pokožka zarudne a zahnisá. Otok je pak plný hnisu. Zarudnutí a otok je hněv. Nehet je ochrana. Zarůstá protože se cítíš bezbranný, pochybuješ o sobě a chránit se potřebuješ. Svůj štít před svou hlavou si dáváš, myšlenkám a ideám druhých se bráníš. Za štít se schováváš, pak ani sebe nevidíš. Bezbranný si připadáš. Poslechni si, co říci ti chtějí. Jejich pohled je část, jenž tobě chybí viděti věci z jiného úhlu. Tím přestaneš bojovat, o sobě přemýšlet jinak budeš a dopředu se posuneš.

Zpocené a zapáchající nohy

Všichni se potíme. Je to základ, abychom udrželi zdravé funkce našeho těla. Někde se ale potí víc, a pak v tom je emocionální důvod. Jelikož pocení je kontrolováno nervovým systémem, jeho nadměrnost je signálem toho, že jste od přírody ustrašení nebo nervózní. Jsou to potlačené emoce, hluboký pocit strachu či studu. Nadměrné pocení pak může vyústit v pocit pálení na nohou. Zápach indikuje potlačený hněv, který v nás doutná. Uvědom si čeho se bojíš a nechej hněv vyjít na povrch. Vyjádří, to co v sobě potlačuješ. Mluv! Kresli! Piš si deníček, a nebo křič! Přiznej z čeho jsi vylekaný a nečekej za každým rohem bubáka.

Plísně tzv. atletická noha

Bakteriální infekce. Choroba, jež má ráda vlhko. Plísně mezi prsty, pod nehty, či na kůži plosky, kterým říkáme tzv. atletická noha. Plísně se na nás přiživují. Tedy ty jim dáváš sílu, protože je krmíš! Zbavit se parazita je ocenění sebe sama. Pokud toužíš po chvále a uznání druhých za své myšlenky, ideje a úsilí. Přijmi je a zbav se starých vzorců. Změn své názory. Hlavně pokud jde o plísně pod nehty. Obzvláště u palců nohou. Zjisti tedy, kde a kým jsi byl vysát či vymačkán, o jehož chválu jsi usiloval. Změň své myšlení, jak vnímáš ocenění. Připusť si své vlastní úspěchy bez potřeby uznání druhými.